Skip to content

DZIEŃ BIORÓŻNORODNOŚCI

Wydarzenie, które odbyło się 21 listopada 2022 roku. Beneficjentami akcji byli uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Hezjoda. 

Uczestnicy brali udział w programie, który realizował następujące zadania: budowę domków dla owadów pożytecznych, sadzenie łąki kwietnej, sadzenie ogrodu bioróżnorodności w skrzyniach, które to uczniowie wzięli ze sobą i przyozdobili nimi korytarze szkoły oraz mini-wykład na temat bioróżnorodności przeprowadzany przez kadrę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Po zakończonym warsztatach na uczestników czekał drobny poczęstunek oraz ciepła kawa i herbata.

Filmik z tegorocznej edycji akcji 

EDUKACJA SENIORÓW

W ramach spotkania z seniorami 12 grudnia 2022 roku odbył się wykład otwarty z doktorantami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Panem Kacprem Lechowiczem oraz Panem Jackiem Malicą. 

Fundacja dba o popularyzację zdobywania wiedzy wśród każdej grupy wiekowej. Tematem wykładów była istota bioróżnorodności i wskazanie działań na rzecz jej ochrony, którą podjąć może każdy z nas w zaciszu swojego domostwa.

Ponadto dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach współpracy z Fundacją Kwietną, dla uczestników zostały przygotowane pakiety nasion łąki kwietnej, gotowe do zasadzenia jeszcze w grudniu.

 

KONSPEKTY ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH

W ramach realizacji projektu, przygotowane zostały również konspekty zajęć programowych mających na celu edukację młodych osób nt. bioróżnorodności. 

Konspekty przygotowane zostały pod realizację zbiórek zuchowych i harcerskich, ale również do wykorzystania przez nauczycieli w ramach propozycji edukacyjnej. 

Stworzone zostały 3 konspekty skierowane do 3 grup wiekowych: dzieci w wieku 6-10 lat, dzieci w wieku 10- 13 lat, młodzieży w wieku 13- 16 lat.

Pobierz materiały do zajęć:

Twórcy projektu

Partner merytoryczny akcji

Partner merytoryczny akcji

Edycja IV miała swoją realizację w listopadzie oraz grudniu 2022 roku. Składała się z 3 segmentów, z czego każdy skierowany był do innej grupy docelowej, tak aby edukować możliwie najszerszą grupę odbiorców. Głównymi celami akcji były zwrócenie uwagi na problem zaniku bioróżnorodności w ekosystemach, sposobach zaangażowania człowieka w naprawę tego procesu i edukację jak dbanie o bioróżnorodność i ekosystem wpływa pozytywnie na klimat.

Mecenasem głównym akcji była Energa Grupa Orlen.