O nas

Idee Fundacji Wspólny Nurt wyrastają z tradycji harcerskiej i szeroko rozumianej pracy społecznej na rzecz środowiska lokalnego. Wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i wychowawczej ukształtowało misję fundacji, która nastawiona jest przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodego człowieka, ale nie tylko. Fundacja rozpoczęła swoją działalność w lutym 2020 roku. Dotychczas udało jej się współpracować z pobliskimi Radami Osiedli, Lasami Poznańskimi, Miastem Poznań oraz różnymi innymi firmami oraz instytucjami.
 
Prezesem Zarządu Fundacji jest Krzysztof Stankowski.
 

Dokumenty do pobrania STATUT

Nasza misja

Celami statutowymi Fundacji Wspólny Nurt są m.in. poprawa dobrostanu człowieka poprzez edukację, ochrona środowiska i ekologii, promocja kultury i aktywności fizycznej, upowszechnianie samorozwoju i pracy nad sobą, tworzenie więzi lokalnych oraz turystyka i rekreacja.

Realizacja tych celów następuję poprzez m.in. prowadzenie działalności turystycznej, upowszechnienie pozaszkolnych form realizacji obowiązku szkolnego i nauki, organizację imprez okolicznościowych i towarzyszących, organizację szkoleń/warsztatów/konferencji oraz stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego, emocjonalnego i fizycznego rozwoju człowieka.

Działalność Fundacji adresowana jest do dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, społeczności lokalnych, grup narażonych na wykluczenie, innych organizacji pozarządowych oraz zwierząt.

Nadrzędnym celem realizowanym przez Fundację Wspólny Nurt jednak przede wszystkim, w myśl założyciela skautingu na świecie- Roberta Baden-Powella- pozostawienie tego świata choć trochę lepszym niż go zastaliśmy!

Zarząd Fundacji

PREZES ZARZĄDU FUNDACJI
 

Krzysztof Stankoś Stankowski

 
 
 

Prezes i założyciel Fundacji Wspólny Nurt.

Potrzeba pożytecznego działania towarzyszy mu od zawsze, na co miało wpływ wiele lat spędzonych w harcerstwie. Wieloletni instruktor ZHP. Idee pomocy, współdziałania w grupie i pracy społecznej przekazał kolejnym pokoleniom młodych harcerzy. Wiecznie młody wizjoner, który szuka przestrzeni na realizację coraz to nowszych, bardziej pożytecznych pomysłów.

Zawodowo konferansjer, event manager, głos wielu poznańskich imprez sportowych i kulturalnych, założyciel Agencji Emida, która dała zaplecze do działania fundacyjnego.

Przez 13 lat prowadził drużynę harcerską,5 inspirując i ucząc w działaniu młodych ludzi. Jego harcerska przygoda nadal trwa, obecnie pełni funkcję Komendanta Szczepu Herkulesa Podolany- Strzeszyn.

W 2020 roku swoją działalość rozpoczęła Fundacja Wspólny Nurt, której powstanie stworzyło możliwość do realizacji wielu społecznych projektów dla mieszkańców Poznania i okolic.

Wiele pracy i energii włożył w realizację swojego wieloletniego marzenia, którego efektem jest Scout Camp Poznań- miejsce wielofunkcyjne łączące harcerzy i społeczność lokalną.

Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla Związku Harcerstwa Polskiego oraz Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Inspirujący, pełen inicjatywy lider. Człowiek, który jak sam mówi – „wyśpi się po śmierci”.

 
 

Wojciech Jastrzębski 

 
 
 

Członek zarządu Fundacji Wspólny Nurt.

Współtwórca projektu Scout Camp Poznań

W Fundacji zajmuje się głównie szeroko pojętym marketingiem i identyfikacją wizualną. Na jego barkach leży również odpowiedzialność za prowadzenie projektów, utrzymywanie kontaktów zewnętrznych oraz zarządzanie ludźmi.

Prywatnie student kierunku zarządzanie, specjalizacja Komuniakcja w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wieloletni instruktor ZHP. Ale przede wszystkim przedsiębiorczy chłopak z dużymi ambicjami, kochający fotografię, podróże i góry oraz miłujący się w dobrym jedzeniu.

Pracownicy Fundacji

LUDZIE
NADZÓR
DZIAŁANIE 
 

Lidia Zawal

 
 
 
W Fundacji zajmuje się przede wszystkim organizacją i nadzorowaniem prac poszczególnych działań fundacyjnych. Zarządczyni Scout Camp Poznań. Władczyni słowa. Jeśli jakiś opis przykuł Waszą uwagę, to z pewnością wyszło to spod jej ręki.
 
Prywatnie studentka kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośniczka górskich szlaków, literatury faktu, solo podróży samochodem oraz działania zespołowego. W przyszłości chciałaby działać z młodzieżą w ramach doradztwa zawodowego/personalnego.
DOKUMENTACJA
ROZLICZENIA
SYSTEMATYZOWANIE
 

Barbara Pietrzak

 
 
 

Mistrzyni dokumentów. W Fundacji zajmuje się sprawami administracyjno – biurowymi i finasowymi, nadzoruje najbardziej przyziemną część jej działania. Odpowiedzialna za rozpisywanie dofinansowań i sporządzanie sprawozdań.

Prywatnie studentka Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama MIckiewicza w Poznaniu.

Uwielbia dobrą kawę i niezwykłe podróże. Instruktorka ZHP. Górskie wędrówki ma we krwi, a ognisko, gitara i niebo pełne gwiazd to jej naturalne środowisko.

Promocja
Komunikacja
Social Media
 

Alicja Bagińska

 
 
 

POSTępowa poziomka – Alicja dołączyła do Fundacji i przejęła opiekę nad komunikacją zewnętrzną i PR-em. Studentka tematyki UX i Komunikacji w Biznesie. Na co dzień wykorzystuje nabyte umiejętności i swoje lekkie pióro, opiekując się Social Media Scout Camp i Fundacji.


Jej ulubioną częścią pracy jest wymyślanie, tworzenie, planowanie i pisanie. Głównym celem jaki sobie stawia jest sprawić, aby tworzone przez nią posty i treści pozwoliły odbiorcom zrozumieć i zaczarować się magią Campu.


Prywatnie miłośniczka gór, musicali i długich dyskusji, najlepiej przy ognisku.

POZOSTALI PRACOWNICY I WOLONTARIUSZE

 
Pracownikami Fundacji są również młodzi, ambitni, ciekawi ludzie, którzy niejako są przyszłością tego świata. Celami statutowymi Fundacji są m.in. stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego, emocjonalnego i fizycznego rozwoju człowieka oraz stwarzanie warunków do nawiązywania i utrwalania silnych więzi międzyludzkich ponad podziałami rasowymi, narodowościowymi i wyznaniowymi.
 

Maciej Ciesielski

Gosia Grzybowska

Gosia Grzybowska

Kornelia Balicka

Ania Pietrzak

Gosia Krzeszowiec

Emilia Stankowska

Igor Plenzler

Kacper Plenzler

Justyna Gortat

Iwo Teszner

Piotr Czajkowski

Patrycja Kubiak

Jan Lubka

Jan Lubka

Karolina Bryłka

Karolina Bryłka

Karol Bryłka

NASI PARTNERZY 

NUMER KONTA: 73109014760000000144428486
ADRES: ul. Przasnyska 21, 60-461 Poznań
KRS: 0000827761
NIP: 78112006143