Skip to content

O nas

Idee Fundacji Wspólny Nurt wyrastają z tradycji harcerskiej i szeroko rozumianej pracy społecznej na rzecz środowiska lokalnego. Wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i wychowawczej ukształtowało misję fundacji, która nastawiona jest przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodego człowieka, ale nie tylko. Fundacja rozpoczęła swoją działalność w lutym 2020 roku. Dotychczas udało jej się współpracować z pobliskimi Radami Osiedli, Lasami Poznańskimi, Miastem Poznań oraz różnymi innymi firmami oraz instytucjami.
 
Prezesem Zarządu Fundacji jest Krzysztof Stankowski.
 

Dokumenty do pobrania STATUT

Nasza misja

Celami statutowymi Fundacji Wspólny Nurt są m.in. poprawa dobrostanu człowieka poprzez edukację, ochrona środowiska i ekologii, promocja kultury i aktywności fizycznej, upowszechnianie samorozwoju i pracy nad sobą, tworzenie więzi lokalnych oraz turystyka i rekreacja.

Realizacja tych celów następuję poprzez m.in. prowadzenie działalności turystycznej, upowszechnienie pozaszkolnych form realizacji obowiązku szkolnego i nauki, organizację imprez okolicznościowych i towarzyszących, organizację szkoleń/warsztatów/konferencji oraz stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego, emocjonalnego i fizycznego rozwoju człowieka.

Działalność Fundacji adresowana jest do dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, społeczności lokalnych, grup narażonych na wykluczenie, innych organizacji pozarządowych oraz zwierząt.

Nadrzędnym celem realizowanym przez Fundację Wspólny Nurt jednak przede wszystkim, w myśl założyciela skautingu na świecie- Roberta Baden-Powella- pozostawienie tego świata choć trochę lepszym niż go zastaliśmy!

heidi-fin-mHC0qJ7l-ls-unsplash

Zarząd Fundacji

1O6A4677
PREZES ZARZĄDU FUNDACJI
 

Krzysztof „Stankoś” Stankowski

 
 
 

Prezes i założyciel Fundacji Wspólny Nurt.

Potrzeba pożytecznego działania towarzyszy mu od zawsze, na co miało wpływ wiele lat spędzonych w harcerstwie. Wieloletni instruktor ZHP. Idee pomocy, współdziałania w grupie i pracy społecznej przekazał kolejnym pokoleniom młodych harcerzy. Wiecznie młody wizjoner, który szuka przestrzeni na realizację coraz to nowszych, bardziej pożytecznych pomysłów.

Zawodowo konferansjer, event manager, głos wielu poznańskich imprez sportowych i kulturalnych, założyciel Agencji Emida, która dała zaplecze do działania fundacyjnego.

Przez 13 lat prowadził drużynę harcerską, inspirując i ucząc w działaniu młodych ludzi. Jego harcerska przygoda nadal trwa, obecnie pełni funkcję Komendanta Szczepu Herkulesa Podolany- Strzeszyn.

Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla Związku Harcerstwa Polskiego oraz Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Inspirujący, pełen inicjatywy lider. Człowiek, który jak sam mówi – „wyśpi się po śmierci”.

CZŁONEK ZARZĄDU FUNDACJI
 

Wojciech Jastrzębski 

 
 
 

Współtwórca projektu Scout Camp Poznań.

W Fundacji zajmuje się głównie szeroko pojętym marketingiem oraz identyfikacją wizualną. Na jego barkach leży również odpowiedzialność za prowadzenie projektów, utrzymywanie kontaktów zewnętrznych oraz zarządzanie ludźmi.

Prywatnie student kierunku Zarządzanie Kreatywne na Uniwersytecie CDV w Poznaniu. Wieloletni instruktor ZHP, ale przede wszystkim przedsiębiorczy chłopak z dużymi ambicjami, kochający fotografię, podróże, góry oraz miłujący się w dobrym jedzeniu.

1O6A7667_Easy-Resize.com (2)

Pracownicy Fundacji

1O6A7587_Easy-Resize.com
TEREN
REWITALIZACJA
PRACE TECHNICZNE 
 

Robert Gąsiorowski 

 
 
 
W Fundacji zajmuje się przede wszystkim organizacją i nadzorowaniem prac technicznych na terenie Scout Campu. Zna od podszewki każdy centymetr Scout Campu. Mistrz rozpalania ogniska jedną zapałką.
 
Prywatnie miłośnik lasu, zapalony góromaniak i mistrz nowych wyzwań – zbuduje i zrealizuje nawet najbardziej fantazyjne pomysły.
1O6A7335
DOKUMENTACJA
ROZLICZENIA
SYSTEMATYZOWANIE
 

Barbara Pietrzak

 
 
 

Mistrzyni dokumentów. W Fundacji zajmuje się sprawami administracyjno – biurowymi oraz finasowymi, i nadzoruje jej działania. Odpowiedzialna jest za rozpisywanie wniosków i sporządzanie sprawozdań. Papiery, tabelki, kalendarz to atrybuty jej codziennej pracy.

Uwielbia dobrą kawę i niezwykłe podróże. Instruktorka ZHP. Górskie wędrówki ma we krwi, a ognisko, gitara i niebo pełne gwiazd, to jej naturalne środowisko.

1O6A7607_Easy-Resize.com
PROMOCJA
KOMUNIKACJA
SOCIAL MEDIA
 

Alicja Bagińska

 
 
 

POSTępowa poziomka. W Fundacji opiekuje się komunikacją zewnętrzną i PR-em. Na co dzień wykorzystuje nabyte umiejętności i swoje lekkie pióro, opiekując się Social Media Scout Camp i Fundacji.

Jej ulubioną częścią pracy jest wymyślanie, tworzenie, planowanie oraz pisanie. 

Miłośniczka gór, musicali oraz długich dyskusji, najlepiej przy ognisku.

POZOSTALI PRACOWNICY I WOLONTARIUSZE

 
Pracownikami Fundacji są również młodzi, ambitni, ciekawi ludzie, którzy niejako są przyszłością tego świata.
 
Maciej Ciesielski

Maciej Ciesielski

Gosia Grzybowska

Gosia Grzybowska

Kornelia Balicka

Kornelia Balicka

Ania Pietrzak

Ania Pietrzak

Gosia Krzeszowiec

Gosia Krzeszowiec

Emilia Stankowska

Emilia Stankowska

Igor Plenzler

Igor Plenzler

Kacper Plenzler

Kacper Plenzler

Justyna Gortat

Justyna Gortat

Iwo Teszner

Iwo Teszner

Piotr Czajkowski

Piotr Czajkowski

Patrycja Kubiak

Patrycja Kubiak

Jan Lubka

Jan Lubka

Karolina Bryłka

Karolina Bryłka

Karol Bryłka

Karol Bryłka

Wspolny_nurt_logo_RGB_pionowe

NUMER KONTA: 73109014760000000144428486
ADRES: ul. Przasnyska 21, 60-461 Poznań
KRS: 0000827761
NIP: 78112006143